Wykładowcy

 

 
 
 

 

 

Winfried Hahn

 

        Odpowiedzialny za całość kursu. Jest jednym z założycieli i dyrektorów de’ignis w Niemczech. Od 15 lat prowadzi dom Tabor – chrześcijański ośrodek dla pacjentów chorych psychicznie wymagających długoterminowej terapii. Jest cenionym wykładowcą i autorem książek z dziedziny duszpasterstwa i pracy z osobami chorymi psychicznie. Uczestnicy kursów cenią go za ciepło i niezwykłe doświadczenie w kontakcie z pacjentami. Przez długie lata, obok pracy terapeutycznej, był pastorem w kilku zborach chrześcijańskich.

 

 

 
 
 

 

Jerzy Czech

 

        Lekarz psychiatra z 30-letnim stażem. Jako człowiek wierzący angażuje się w różne inicjatywy związane z chrześcijańskim podejściem w medycynie. Autor artykułów z tej dziedziny. Odpowiedzialny za turnusy rehabilitacji psychiatrycznej w Pomysku Wielkim.

 

 

 
 

 

 

Ute Horn

 

        Lekarka i autorka książek z dziedziny małżeństwa i seksualności. Przez wiele lat prowadziła wraz z mężem terapię dla małżeństw. Człowiek o niezwykłym doświadczeniu życiowym i fachowym, autorytet w najtrudniejszych sprawach i tematach związanych z rodziną, seksualnością oraz pracą wychowawczą z dziećmi i młodzieżą.

 

 

Grzegorz Baczewski

        Lekarz medycyny i wieloletni pastor kościołów ewangelicznych. Od lat prowadzi także działalność w zakresie poradnictwa chrześcijańskiego. Doświadczony w pracy z ludźmi borykającymi się z różnorodnymi problemami współczesności.

 

Prof. dr med. Herbert Scheiblich

        Psychiatra i docent na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech. Wykładowca na Uniwersytecie w Bern w Szwajcarii. Odpowiada za psychoterapeutyczną działalność Instytutu de’ignis w Altensteig.